Режим роботи:
понеділок-п’ятниця
з 9:00 до 18:00

Вишиті сукні: новий тренд чи забутий традиційний одяг?

Вишивку як стильний елемент одягу вже давно помітили та додали до своїх колекцій відомі світові кутюр’є. Наприклад, Christian Dior, Jessica Wang, Valdrin Sahiti, Raquel Balencia, Sari Elyani, Emanuel, Jona Nila, Sara Mrad, Saiid Kobeisy та інші. Тепер такі буденні для нас вишиті сукні можна побачити на показах багатьох популярних брендів. Та й в Україні все більше і більше жінок купують вишиті плаття, щоб носити їх не лише на свята, а й у повсякденному житті.

Українська вишивка у світових масштабах

З 2019 році про українські вишиванки говорили багато і всюди. Хоч дизайнери давно додавали у свої колекції вишиті елементи в різних інтерпретаціях, але справжній бум на українські вишиванки стався завдяки модельєрці Віті Кін. «В українців є особливі навички декорування одягу за допомогою вишивки — це завжди вражало мене. Я пристосувала ці історичні символи до сучасного контексту.», — розповіла Віта Кін журналу Vogue. Саме завдяки їй зірки із світовим ім’ям почали носити вишиті сорочки та сукні. Наприклад, Демі Мур, Анна Делло Руссо і навіть королева Нідерландів Максима. До речі, акторка Демі Мур вже давно полюбляє носити вишиті сукні. В одній зі сцен фільму «Сліпець» (2017 року), коли Демі зіграла головну жіночу роль, вона з’явилася в сукні з жовтою вишивкою Vita Kin. Цікаво, що закордонні дизайнери почали використовувати мотиви вишиванок у своїх круїзних та літніх колекціях. Особливо їм полюбилася ідея легких розшитих суконь. Вони одразу ж стали популярними, бо були красивими і витонченими. В Україні вишиті сукні завжди були мастхев одягом в жіночому гардеробі і одягали їх не лише на свята, а тепер і світ оцінив всю оригінальність української вишивки.

Від незвичності до класики

Звісно, тепер сукні-вишиванки перестали бути гарячою новинкою сезону, натомість вони отримали роль класичного літнього одягу. У вишитому платті можна і відвідувати різні заходи, і ходити на роботу, і гуляти до ранку на пляжних вечірках. Ви можете використовувати такі сукні для того, щоб створювати круті образи у бохо-стилі або повсякденні образи з етнічними мотивами.

Якщо поєднати вишиту сукню прямого крою зі шкіряною косухою та високими чоботами — ви отримаєте стильний лук в стилі кежуал. Тепер зовсім не обов’язково носити сукню до п’яток. Завдяки різноманітності фасонів можна обрати ту довжину, колір, крій, що подобається і пасує саме вам. Одяг — це можливість розповісти про себе без слів. Транслювати людині свій характер, свої цінності, себе. І вишита сукня — один з найелегантніших способів це зробити.


Якщо ви давно хотіли купити собі вишите плаття — переходьте за посиланням та обирайте. Але будьте обережні — можна захопитися та втратити відчуття часу.

Фолк Мода

31.01.2022