Режим роботи:
понеділок-п’ятниця
з 9:00 до 18:00

Обрядові рушники

Ціна  125 - 265 грн.

Українські обрядові рушники – це могутні обереги, стильний декор для дому чи закладу в українському стилі, обов’язкові елементи для проведення церемоній вінчання, хрестин. Раніше в народі казали, що будинок без рушника, ніби родина без дітей. Рушники з вишивкою створюють особливий настрій, атмосферу затишку і домашнього тепла.

Рушники для обрядів: особливий оберіг українського народу

Українці приділяли рушникам особливого значення. У кожного із них є особлива роль, обумовлена віковими народними традиціями. За функціональним призначенням виділяють:

  • весільні рушники обереги, які використовуються під час церемонії укладання шлюбу. Молодий і молода стають на нього, це є символом дороги у нове життя;
  • вінчальні рушники, які потрібні для проведення церемонії у церкві;
  • союзні, які також знадобляться на весіллі – таким рушником перев’язують нареченим руки;
  • рушники з вишивкою для хрестин;
  • божники – невеличкі рушнички, якими оформляють ікони.

При створенні обрядових рушників дуже важливе значення має орнамент. Кожен елемент у ньому несе важливе символічне значення, вишиті узори читають, як книгу. Символи привертають щастя і кохання у нову родину, бажають багато діточок і взаєморозуміння між подружжям, відганяють негаразди тощо.

Якими бувають українські вишиті рушники?

В першу чергу рушники вишиті різняться за своїм призначенням – для якого обряду він створювався. На цьому питанні ми докладно зупинились вище. Але це не єдиний критерій вибору. Інші класифікація визначає, якою технікою створювався рушник:

  • рушники вишиті гладдю зазвичай використовують рослинні символи в орнаментах. На них вишивають квіти, птахів, астрологічні символи;
  • рушники вишиті хрестиком частіше базуються на геометричних орнаментах. Рушники вишиті хрестом, в українській традиції зустрічаються частіше, це більш звична техніка в нашій культурі.

Раніше на створення рушника у господині йшло кілька років! Сьогодні досить 15 хвилин, аби обрати і замовити обрядовий рушник в інтернет-магазині Folk Moda. Наші майстри довгі роки вивчали традиції вишивки у різних регіонах України, і на їх основі створюють вишукані, гарні і правильні за символікою орнаменти. Машинна вишивка візуально фактично не відрізняється від ручною, і навіть у багатьох випадках є більш якісною, кожен стібок у ній ідеальний.

Де купити рушник вишитий в Україні?

Купити вишитий весільний рушник, рушник для хрестин чи божник ви можете в інтернет-магазині «Фолк Мода». У нас ви знайдете аксесуари для проведення будь-яких українських народних обрядів. Створені із якісних тканин, із вишуканою вишивкою, вони допоможуть створити особливу атмосферу під час урочистостей. Ми гарантуємо дуже демократичні ціни, організуємо швидку доставку у будь-який регіон України.