Знамениті літературні діячі Львова

Львів – унікальне місто, яке увібрало протягом багатьох віків історію і культуру різних епох та народів. Львів нагадує роботу художника-імпресіоніста, який поєднав різноманітні відтінки, які поєднались у живу, соковиту та хвилюючу картину. В ній є храми і палаци, музеї і парки, театри і кав’ярні, легендарна львівська бруківка і квіткові вазони, неповторний місцевий діалект та розмірений життєвий ритм. Палітра міста багата на імена відомих людей, які вписані в багатовікову історію Львова.


Львів – унікальне місто, яке увібрало протягом багатьох віків історію і культуру різних епох та народів. Львів нагадує роботу художника-імпресіоніста, який поєднав різноманітні відтінки, які поєднались у живу, соковиту та хвилюючу картину. В ній є храми і палаци, музеї і парки, театри і кав’ярні, легендарна львівська бруківка і квіткові вазони, неповторний місцевий діалект та розмірений життєвий ритм. Палітра міста багата на імена відомих людей, які вписані в багатовікову історію Львова. Її можна вивчати за назвами вулиць і площ – тут є вулиці Богдана Хмельницького і Шептицьких, Івана Франка і Лесі Українки, Бальзака і Ліста, Петрушевича


Плеяда відомих майстрів пера, чиї імена пов’язані зі Львовом, просто вражає. Не випадково в II половині XVI століття до Львова з Російського царства переїжджає один з перших вітчизняних друкарів Іван Федоров


Федоров заснував у Львові друкарню та надрукував львівське видання «Апостола». Відомий друкар був похований у Львівському Святоонуфрієвскому монастирі, а його син, який продавав книги, закінчив своє життя в 25 років у борговій в’язниці.

Львівською бруківкою прогулювався в середині XIX століття Оноре де Бальзак, який відвідав місто на шляху в Україну до своєї коханої Евеліни Ганської. Зупинявся Бальзак у готелі, який був на місці, де зараз розташований готель”Жорж”


Побував свого часу у Львові і письменник-авантюрист Джакомо Казанова. Довгий період жив в місті Лева єврейський письменник Шолом-Алейхем і навіть описав його в своєму відомому романі «Блукаючі зірки».

Якщо прагнете ближче познайомитися з Галичиною часів Австро-Угорщини, почитайте твори Йозефа Рота, який народився в Бродах, навчався і викладав у Львові. Його життя закінчилося трагічно в Парижі в 1939 році, а душевно хвора дружина письменника стала жертвою нацистських експериментів.

Уродженцем Львова є польський письменник-фантаст Станіслав Лем, який був змушений покинути рідне місто в процесі репатріації львівських поляків після II Світової війни.


У Львові 40 років прожив Іван Франко. Тут він плідно працював, сидів в кав’ярнях, запрошував до себе друзів – Лесю Українку з матір’ю Оленою Пчілкою, Михайла Коцюбинського. 

❖❖❖

«Фолк Мода» постійно оновлює колекції та розробляє нові, стильні українські вбрання. Наш бренд наочно демонструє, що українське – це модно. Ми не лише підтримуємо українське, але і є патріотами своєї держави.


«Патріотизм – це любов і відповідальність. Батьківське почуття, масштабоване з родини на всю країну. Потреба захистити її, зберігати і розвивати традиції, забезпечити їй гарне середовище для існування та можливості для розвитку. При цьому дати достатньо свободи кожному її члену для виховання в нього відповідальності як за себе, так і за спільну справу всіх громадян - нашу державу. Витворити в цій державі таку злагоду, щоб кожна її дитина завжди знала, що це - її дім.»

Джерело 4artblog

Корисна інформація Фолк Мода

 

  • Знамениті літературні діячі Львова