Місто-музей Львів

Львів недарма вважається культурною столицею України. У цьому місті розташована найбільша кількість пам’ятників архітектури, його центр внесений до реєстру Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і він регулярно потрапляє на перші місця у світових туристичних рейтингах. 


Львів недарма вважається культурною столицею України. У цьому місті розташована найбільша кількість пам’ятників архітектури, його центр внесений до реєстру Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і він регулярно потрапляє на перші місця у світових туристичних рейтингах. 

Проспект СвободиПочати огляд Львова логічно з проспекту Свободи. Це головна вулиця міста, яка має довжину близько 350 метрів. Її прикрашають величні історичні будівлі виконані у дуже своєрідному еклектичному стилі на межі класики, бароко й ренесансу. Тут розташована одна з найвідоміших пам’яток міста – Львівський оперний театр, а також два музеї (Національний та Музей етнографії), декілька пам’ятників видатним історичним діячам, знамениті львівські кав’ярні, ресторани та розважальні заклади.
Історія з назвою проспекту належить до найбільш цікавих фактів про Львів. Ім’я вулиці змінювалося разом зі зміною політичного стану аж 10 разів. Теперішню ж назву проспект отримав у 1990 році.

Площа Ринок


С цієї площі більш як сімсот років тому розпочалося будівництво Львова, і до ХХ століття саме вона вважалася центром міста. Проте теперішній вигляд площі був сформований лише після 1527 року, коли готичні будівлі були зруйновані пожежею. За сучасними мірками площа має невеликі розміри: усього 142 на 129 метрів. Що більша концентрація атракцій на ній. Цікаві жилі доми, що оточують площу. Оскільки на момент будівництва існував податок на кількість вікон, а в центрі він був особливо великим, то навіть заможні власники намагалися на цьому зекономити. Тому більшість будівель витягнуті вглиб і мають вузькі фасади на три вікна.

Оперний театрЛьвівський національний академічний театр опери та балету – один з найкрасивіших у Європі. Проте туристи фотографуються біля нього не тільки з цієї причини. Будівля театру зображена на купюрі 20 гривень, і гості міста полюбляють робити тут селфі таким чином, щоб одночасно було видне це зображення на банкноті й сам театр. Як і більшість споруд Львова, цей архітектурний витвір поєднує кілька стилів і водночас виглядає напрочуд органічно.

Палац Потоцьких


Цей величний палац було зведено на замовлення відомого військового й політичного діяча Речі Посполитої, одного з найбагатших магнатів свого часу Юзефа Потоцького. Він був спроектований французьким архітектором де Верни, збудований під керівництвом поляка Юліуша Цибульського і є чудовим свідченням європейського класицизму. Масштаб споруди цілком відповідає статусу володаря: загальна площа будови – 3100 метри. Нині в одному з залів палацу реєструють шлюби, а в інших можна насолодитися живописом і скульптурою авторства відомих майстрів.

Будинок вчених


Будинок вчених – одна з найкрасивіших споруд Львова. Свою назву він отримав завдяки тому, що тепер належить профспілці працівників освіти та науки, хоча в минулому тут діяли казино. Будівля цікава не тільки екстер’єром, виконаним у стилі середньоєвропейського бароко, а й дивовижною внутрішньою обробкою із використанням різьбленого дерева. До речі, саме тут була знята сцена з кардиналом для фільму «Д’Артаньян і три мушкетери». 

Вірменський кафедральний собор


Ця культова будівля цікава тим, що є одним з найстаріших пам’ятників релігійної архітектури на території України. Зведення собору почалося у 1356 році на місці дерев’яної церкви. Радше за все, у будівництві брали участь вірменські майстри, адже споруда багато в чому схожа на собори Вірменії. У радянські часи тут було сховище. Нині проходять літургії для вірян Вірменської апостольської церкви. До речі, ця пам’ятка Львова також фігурує у фільмі «Д’Артаньян і три мушкетери»: саме біля собору була знята сцена дуелі.

Майстерня шоколаду


До закладів Львова, які варто відвідати, безперечно належить «Майстерня шоколаду». Назва каже сама за себе. По-перше, тут ви зможете скуштувати шоколад в усіх його можливих і неможливих модифікаціях: твердий і розтоплений, чорний та білий, трюфелі та праліне, з горіхами, фруктами та приправами. По-друге, це саме майстерня, а не фабрика, адже увесь шоколад виготовляється вручну професійними шоколатьє. Там же розташований магазин, де можна придбати, звичайно ж, шоколадні вироби.

Джерело 4artblog

Корисна інформація Фолк Мода

  • Місто-музей Львів