Блог

News


Етно-одяг для всієї сім'ї у Фолк Мода

Етно-одяг для всієї сім'ї у Фолк Мода

Кожна нація має свій національний костюм, який є важливим елементом культурної ідентичності. Він же допомагає сучасній людині відчувати зв'язок зі своїм корінням. Так, до прикладу, в Індійській культурі церемонія весілля не обходиться без червоного сарі на нареченій та яскравого тюрбана для нареченого. Ісландія виділяється тим, що під час свят молоді дівчата та жінки одягають прикраси та сукні, які ще приналежили їх прабабусям. А візиткою нашої культури є вишиванки.

Гутництво — прадавнє "скляне" мистецтво

Гутництво — прадавнє "скляне" мистецтво

Гутництво –  це виготовлення виробів із скла; одне із багатьох ремесел, яке відоме українцям вже понад тисячу років. “Скляне мистецтво” не є таким знаним, як, наприклад, вишивання чи писанкарство. Техніка виконання — складна і вимагає від майстра терпіння. Але, не зважаючи на це, воно того варте — такі вироби, неначе зачаровують.

Водохреща:  міфи свята та їх спростування

Водохреща: міфи свята та їх спростування

Купатися у крижаній ополонці – стало невідємним атрибутом Водохреща. І, мабуть, багато з вас вже неодноразово занурювався в холодні води йорданки, а хтось – лише задумувався над цим.
  Однак у статті ми б хотіли поговорити не про техніку підготовки і занурення, а про те, як купання на Водохреща супроводжується міфами, які не часто відповідають правдивості.

Вишитий одяг: прогулянка музеями та приватними колекціями (відео)

Вишитий одяг: прогулянка музеями та приватними колекціями (відео)

На жаль, вишивка та вишитий одяг недовговічні. Вони не зберігаються століттями, як скажімо, дерево чи метал. Однак, навіть зазирнути назад у часі на 100-150 років, надзвичайно цікаво. Найбільше музейних експонатів вишитого одягу припадає саме на кінець 19-го початок 20го століть.

Вишивка гладдю: історія, різновиди, символіка

Вишивка гладдю: історія, різновиди, символіка

Багата українська вишивка вражає своєю різноманітністю. Замисліться, скільки існує технік вишивання та наскільки вправно їх застосовують майстрині. Кожна українська місцина славилася своїми унікальними техніками вишивання. Однією з найбагатших та найошатніших є вишивка гладдю.

Вишиванки Донбасу — невідома культурна спадщина

Вишиванки Донбасу — невідома культурна спадщина

Вишивка Донеччини і Луганщини не є такою впізнаваною, як, наприклад, борщівська чи полтавська. Про них не багато пишуть, та і зразків вишитих сорочок чи рушників Східних областей безліч не знайдеш навіть у спеціалізованих книжках. Все ж, хати у Східній Україні прикрашали вишитими рушниками,  на свята, як прийнято, сім'ї одягали вишиті власноруч сорочки, а традицію вишивати — передавали з покоління в покоління.

Вишиванка Київщини — столичне багатство

Вишиванка Київщини — столичне багатство

Вишиванка — українське вбрання та символ, який знаний не лише на нашій Батьківщині, але й далеко за її межами. Вишиванка  це те, що асоціюється саме з українською культурою та її історією.

Проте, українська вишиванка не є незмінним та сталим поняттям. Цей народний символ — надзвичайно багатий та різноманітний. На території всієї України існує неймовірна кількість вишитих сорочок, кожна з яка унікальна та навіть неповторна.

Вербна неділя: цікаві факти, звичаї, прикмети

Вербна неділя: цікаві факти, звичаї, прикмети

Вербна неділя – свято, яке цьогоріч припадає на 9 квітня. Тиждень до Великодня, що називають Страсним, розпочинається саме цим святковим днем. У Вербну неділю існують свої цікаві звичаї та обряди, які походять із давнини. 

Борщівська вишиванка

Борщівська вишиванка

Сьогодні борщівська вишиванка є однією з найпопулярніших. Вишивка, яка виникла в Борщівському районі, що на Тернопільщині, зазнає змін та інтерпретацій в сучасних сорчках. Все ж, не всі знають в чому унікальність такої вишивки, окрім контрасту серед інших українських вишиванок.


7 цікавих фактів про свято Івана Купала

7 цікавих фактів про свято Івана Купала

Одне із наймістичніших свят, традиції якого збереглися до сьогодні. Неординарні, цікаві та навіть вражаючі факти про ніч з 6 на 7 липня.

Показано з 1 по 10 із 47 (5 сторінок)