Вишитий одяг на всесвітніх подіумах модних показів

Мотиви української вишивки використовують наймодніші, найдорожчі дизайнери світу. Створюються так звані «словянські колекції», серед яких неозброєним оком можна пізнати знайомі елементи – геометричні та квіткові орнаменти традиційної української вишивки.

 

Мілан: елегантність та розкіш

Італійська дизайнерка Фріда Джаніні розробила для Gucci колекцію одягу осінь-зима 2008-2009 року. В цій колекції легко розпізнати елементи традиційного українського одягу. Дизайнер використала геометричні елементи, типові для національних вишивок західної України, особливо Поділля та Гуцульщини. Такі самі елементи можна знайти на розписі писанок вказаних регіонів.

Колекція з величезним успіхом була показана в Мілані. Модний журнал Vogue так прокоментував цю колекцію: "Дизайнерка відійшла від традиційного для модного дому акценту на сексуальність та стиль "вамп". Вона надала перевагу одягу, який легше носити. Водночас, цей одяг є елегантним та розкішним".

вишитий одяг на всесвітніх подіумах вишиванки тиждень моди gucci вишиванки мілан моделі 

 

Париж: український присмак

Сезон осінь-зима 2009-2010 відзначився колекцією з "українським присмаком". Всесвітньо відомий дизайнер Джон Гальяно представив свою колекцію, яка створена під впливом слов'янських мотивів. Переважна кількість елементів запозичена саме з української традиційної вишивки. Присутні також елементи вишивок з Росії, Болгарії, Чехії та Польщі.

гальяно париж вишивка етнічний одяг українські мотиви у парижі гальяно вишиванки у парижі подіум висока мода 

Якщо світові дизайнери лише приглядаються до безцінного надбання українського традиційного одягу й роблять перші спроби використання елементів української вишивки, то талановиті українські дизайнери широко застосовують українські орнаменти у своїх колекціях.

 

Роксолана Богуцька (Львів)

Дизайнерка часто звертається до свого коріння, використовує вишивки Буковини та Борщівські мотиви. Останні часто виконувались чорними нитками на світлій тканині. Буковинська вишивка вирізняється насиченими кольорами, поєднує геометричні та квіткові орнаменти. Роксолана також використовує вишивку бісером. Одяг роботи цієї дизайнерки вдягали і колишня перша леді Катерина Ющенко, і переможниця пісенного конкурсу Євробачення 2004 року Руслана.

вишиванки українські дизайнери богуцька богуцька етно одяг колекція українські мотиви  українська вишиванка дизайнер тиждень моди богуцька

Чи Ви вже не сумніваєтесь, що український вишитий одяг це модно? Бажаєте придбати щось для себе? Зверніть увагу на товари ТМ Фолк Мода. Маємо для вас вишиті жіночі та чоловічі футболки, сорочки, плаття, костюми, оздоблені традиційними орнаментами куртки та безрукавки.  

16 квітня 2014 р.
Анна Морган
Відгуки
Залишити відгук
Уведомить о понижении цены
Замовити дзвінок

Будь ласка, напишіть свій номер телефону і ми Вам зателефонуємо.

Реєстрація

Реєструючись, ви погоджуєтеся з Угодою користувача і Політикою конфіденційності