Український вишитий одяг мандрує світом


Якщо ви хоч трохи цікавитесь музикою, то звичайно чули про групу The Doors. А чи колись бачили її легендарного соліста Джима Моррісона у вишитій сорочці? Лише погляньте на ці фотографії відомого фотографа Гая Вебстера середини 60х років минулого століття! Звідки взялась у Джима суто українська вишиванка? В це важко повірити, але це був подарунок не менш легендарного митця – Енді Уорхола. Справжнє ім’я останнього – Андрій Варгола, за походженням був українцем. Кажуть, в той час, в розквіт руху волелюбних хіпі, вишиванки були надзвичайно популярними. За свідченнями працівниці Нью-Йорксього магазину "SURMA Ukrainian book and music store", вишиванки придбали для себе культовий музикант того часу Джиммі Хендрікс, найуспішніші кінорежисери Роберт Редворт та Вуді Ален, кіноакторка Кандіс Берген та вже згаданий Енді Уорхол.


джим моррісон носив вишиванку


Сподобалася українська вишиванка і всесвітньо відомому дизайнеру Такада Кензо. Отримана у подарунок від львів’ян, вона надзвичайно пасувала дизайнеру.     


дизайнер такадо кензо у вишиванці
Події останніх місяців 2013 та початку 2014 року знову привернули увагу всього світу до України. Люди з найвіддаленіших куточків землі надсилали фото та відео свідчення своєї підтримки народу, що бореться за своє визволення.
Індійці, наприклад, записали відео про підтримку мирних протестів в Україні. Декілька молодих людей окрім підтримки словами, висловили свою позицію ще й вдягнувши українські вишиванки.
А жінки в Японії під час святкування так званого «Свята дівчат» вдягли кімоно національних кольорів України, аби підтримати її у складний час.


жінки Японії у синьо-жовтих кімоно


Українська діаспора, яка висловила свою підтримку демократичних протестів в Україні. Близько 1300 українців, що проживають у США, Канаді та Австралії вийшли на роботу у вишиванках.