Українські фольк-гурти, які зачарували світ


Погодьтесь, із появою нових вітчизняних виконавців українська музика набувала нового звучання. Водночас ми почали відкривати цікаві музичні жанри, працювати над створенням креативних образів, а тексти пісень наповнювати глибиною. Та незважаючи на це, український слухач не завжди прагне сприймати належно сучасну творчість. Для багатьох поєднання новомодних музичних жанрів із українськими автентичними інструментами ще не в змозі викликати такого захвату, як це вдається поп-музиці.
Наш матеріал: Забуті українські музичні інструменти
Та незважаючи на це, українські фольк-гурти славляться своєю популярністю за межами країни. Захід зачарований енергією, драйвом та незвичністю звуків. Під час концертів їх зали переповнені шанувальниками, а виступи сповнені шаленою енергетикою.

Сьогодні команда Фолк Моди розповідає про українські фольк-гурти, які за кордоном не менше, а часто й більше популярні, аніж в Україні.


ДахаБраха


Це ті, хто перші створили  і розповсюдили український етно-хаус.

Українська група, яка підкорила закордон та виховала там цілу армію фанатів.

Драйвова четвірка (Ніна Гаренецька, Ірина Коваленко, Олена Цибульська та Марко Галаневич), яка у піснях відтворює автентику українських народних пісень, вдало поєднуючи з інструментами зі всього світу.

Вони є учасниками найвідоміших фестивалів: Glastonbury, Sziget, Helsinki Festival, Med, Mundial, Oslo World Music Festival, Dublin World Music Festival, Fusion, GlobalFEST та багатьох інших по всьому світі.  Гурт «ДахаБраха» називають послом України в світі. Музиканти виступають у Колумбії, Бразилії, Мексиці, США, Канаді, Китаї, Малайзії, Південній Кореї, Австралії, Новій Зеландії та в більшості країн Європи.

«ДахаБраха» єдині представники з України, які були запрошені  у легендарне шоу «Later…» with Jools Holland на BBC, а також  учасники ефірів на радіо KEXP та NPR.

Їх композиція «ShoZ-PodDuba» стала саундтреком до серіалу «Фарго», який продюсують культові режисери Ітан та Джоел Коени, а також ­­-- до рекламного відеролику для бренда House 99 англійського футболіста Девід Бекхема.


ONUKА

Електро-фолк група ONUKA (створена у 2014-му році за ініціативи Нати Жижченко та Євгена Філатова) – це електронне звучання поєднане із народними інструментами.

До 2017 року ONUKA не була надто популярною серед закордонної аудиторії. Часті виступи на фестивалях Sziget (Угорщина) та Eurosonic (Нідерлани) не приносили фідбеку, на який гурт заслуговував. Однак виступ на Євробаченні- 2017, змінив хід історії гурту.

Найкрутіші британські музичні видання почали називати їх виступ разом із NAOMI одним із найяскравіших та найкращих номерів Євробачення, а ЕР «Vidlik» потрапив у чарти iTunes багатьох європейських країн. І за кілька діб міні-альбом посів перші сходинки електронних чартів iTunes у Британії, Польщі, Німеччині, Данії, Нідерландах та Швеції.


Panivalkova


Як описати це жіноче інді-поп-тріо?

Це енергія, креатив, експерименти та чуттєвість.

Кожен їх виступ  перетворюється на справжній перфоманс із жартами та яскравими костюмами. Ірина Кульшенко, Даша Пугачова та Іра Лузіна використовують у своїй творчості різноманітні музичні інструменти (клавіші, кастаньєти, губну гармоніку, перкусію, барабани тощо).Та незважаючи на це українські слухачі приймають Panivalkova доволі стримано. Натомість у Європі гурт вже має свою аудиторію.


Zapaska

Проект Zapaska виник у 2009 році за ініціативи двох друзів  –  Павла Нечитайла та Яни Шпачинської. Ця етно-електронна група створює по-справжньому оригінальні композиції: музика на основі зациклювання та міксування музичних фраз. Та незважаючи на це, вони не набули популярності в Україні.

У 2014-му їхня композиція Shkolyarska потрапляє до списку вражаючих  пісень, яку на офіційному сайті телеканалу Euronews, опублікував Роберт Хаквілл.

Наступним важливим кроком у світовому визнанні стає  композиція «Літак», яка у 2015-му стала саундтреком до американського короткометражного фільму вашингтонського відео-журналу «Freehub Magazine».

Найцікавіше, що музику Zapaska використовували також чеські кінематографісти для фільму, який вийшов там у прокат.
А  у 2016 – му році британське видання «Overblown» назвало їхній альбом «Pomalu» найкращим релізом-2016 на пострадянському просторі. 


Kozak System

Свою музичну творчість розпочали із гурту «Гайдамаки». Однак у 2012 році у хлопців виникла ідея створити власний рок-проект Kozak System. З перших днів їх гра на акордеоні, гітарі, трубі та ударних у поєднанні із лірикою та піснями на злободенні теми знайшли чимало шанувальників в Україні  та далеко за їх межами.

Після року існування Kozak System встигла виступити в Україні, Польщі та Німеччині, рокери представляли країну на Днях України у Великій Британії. А влітку 2015-го Kozak System стали хедлайнером чеського фестивалю Trutnoff разом із Prodigy, The Subways та Matisyahu.