Українська жінка як сильна мати та майстриня на всі руки


Ще здавна жінка вважалась берегинею сімейного затишку. За часів трипільської культури вона була символом життя, родючості та добробуту.

Образ жінки-матері наскрізно проходить і крізь українську літературу, яка є вагомою складовою історії та культури нашого народу. Проте, українська жінка уособлює в собі не лише ніжність, красу та хазяйновитість, але й мужність та відвагу. Згадуючи історію, можна простежити, що жінки ніколи не поступалися чоловікам, як на побутовому, так і на політичному, суспільному рівні.
Нашим українським жінками вдавалось поєднувати в собі, здавалося б непоєднувані риси. Жіночна українка, яка була ще й неймовірною красунею, мала чоловічу стійкість та відвагу.


Сьогодні багато хто переконаний, що роль жінки обмежується в господарюванні та материнстві. Ці речі дійсно є важливими та визначними, але роль жінки полягає не лише в цьому. Нинішні жінки щодня спростовують стереотипи і наочним прикладом доводять те, що вони здатні на значно більше. З кожним днем роль жінки в Україні зростає, що підтверджують опитування та експерти. Більше 70% опитаних вважають, що жінка має рівні права з чоловіком.

Окрім цього наша українська жінка завжди зналась як рукодільниця та майстриня на всі руки. Чого лише варті національні українські вбрання. Український народний одяг існує як окреме самобутнє явище, яке вдосконалюється та наповнюється. В національному вбранні відображене багатство культури,  воно є важливим джерелом вивчення етнічної історії населення.


Нашим пра-пра бабусям та їхнім дітям вдалося передати із тих часів культуру зі всіма її особливостями, завдяки тому, що вони її поважали та берегли. Писанкарство, гончарство, ткацтво, плетіння, розпис тканин – це все збереглося до до сих пір.

Від часів, коли, наприклад, традиційне українське вбрання було повсякденним одягом, пройшло багато років, проте, навіть зараз, воно залишається трендовим. Українська вишиванка стала творчим полем для знаменитих дизайнерів. Сьогодні вона поєднується із найрізноманітнішими стилями, а унікальність кожного візерунка робить її неповторною.