Аксесуари в національному стилі - приємні дрібниці, що радують око та є недорогим подарунком близьким та друзям. Не завжди є нагода вдягти національний традиційний одяг. Але додати до свого вбрання якийсь патріотичний елемент – це можна зробити завжди. Про що мова? Читайте далі.

Крайка: яскравий акцент на одязі           Як зав'язувати крайку, національний одяг, стрій  

Крайки – ткані чи плетені пояси, які здавна пов’язували поверх тонкого чи грубого одягу. Були однотонні та пофарбовані, із використанням геометричного орнаменту чи рослинного малюнку. Деякі оздоблювались торочками чи кулястими китицями (кутасами).

 

На фото справа: крайки початку 20 століття (музей Івана Гончара, Київ).

 

Сучасні модні крайки ТМ Фолк Мода виготовляються з міцної тканини, мають різну ширину (від 5 до 8 см.) та довжину (від 140 до 220 см.). Маємо крайки різних яскравих кольорів та їх поєднань. Оберіть палітру, що пасуватиме до вашого гардеробу.

 

Як правильно зав’язати (чи як раніше казали - підперезати) крайку?

Способи заперізування були різними в різних регіонах, на Буковині – свої, на Верховині – геть інші. В деяких регіонах (наприклад, у Городенці) жінки одночасно носили дві крайки, зав’язуючи більш вузьку крайку поверх ширшої.

 

Перший спосіб (борщівський)

Для цього способу не потрібні шпильки чи булавки. Крайка триматиметься міцно й без них. Візьміть у пучок усі торочки з одного кінця крайки і притримуючи однією рукою туго оперізуйте крайку навколо талії. Вільний край має припадати під пахвою, тому місце, з якого починати перезати, треба визначити самостійно (адже крайки бувають різної довжини). Коли завершили обмотувати крайкою талію, розділіть торочки вільного краю навпіл: одну частину сховайте під намотані шари крайки знизу, іншу частину – зверху.

 

борщівський спосіб зав'язати крайку борщівська вишивка підперезати крайку крайка, запаска, український одяг
 

 

Другий спосіб 

Один край опустіть донизу з одного боку, далі туго обгортайте крайку навколо талії. Для іншого краю є два варіанти (залежно від вашого бажання та довжини крайки): або закріплюємо з того ж боку де припущений початковий кінець крайки, чи з іншого боку - симетрично. Для будь-якого обраного способу, необхідно запустити вільний кінець крайки під всі шари крайки та витягти через гору назовні. Намотані шари крайки можна закріпити за допомогою звичайної англійської булавки (в Україні її називали «агафкою»).

 

підперезати крайку за допомогою шпильки або на вузол як зав'язати крайку, пояс як підперезати крайку

 

29 квітня 2014 р.
Анна Морган
Відгуки
  Залишити відгук
  Уведомить о понижении цены
  Замовити дзвінок

  Будь ласка, напишіть свій номер телефону і ми Вам зателефонуємо.

  Реєстрація

  Реєструючись, ви погоджуєтеся з Угодою користувача і Політикою конфіденційності