Як розмовляємо, так і виглядаємо


Практично кожен із нас знає, що українська – це одна з найкрасивіших мов у світі. А чи замислювались ви коли-небудь над тим, коли вона з’явилась? Основа української мови була закладена ще кілька тисяч років тому, приблизно водночас з латинською. Тому люди, які переконані, що українська мова походить з російської, – глибоко помиляються. Вже ближче до VII століття тодішня українська мова була більше схожою на сучасну, але все ж зазнавала деяких змін. Мелодійність, унікальність та наповненість народним духом, які вона ввібрала за всі покоління, важко оцінити. Можна сміливо стверджувати, що вона – найрозвиненіша та найбагатша мова світу.

Чи не гріх нехтувати своєю національною приналежністю та можливістю бути носієм найкрасивішої мови у світі?

Саме наша державна мова є однією з найбагатших на зменшувальні, пестливі слова.  Чого тільки варте слово “лебідонька”. Українській притаманна синонімія, наприклад, до слова “бити” знаходять аж 48 синонімів, що навряд чи трапляється в інших мовах. На відміну від інших східнослов’янських мов, іменник в українській має 7 відмінків, один з яких – кличний. А завдяки діалектним словам, які також, без сумніву, збагачують мову, можна визначити з якого ти куточка України.

                        

Мова – не лише метод спілкування. Доведено, що вона визначає спосіб мислення, позначається на характері, поведінці, манерах та навіть зовнішності. Недарма Сократ сказав: "Заговори, щоб я тебе побачив...".

Уявіть, що коли ви розмовляєте сяк-так, виглядаєте ви також відповідно. Чим краще та майстерніше ви говорите рідною мовою, тим сприятливішими ви є для людей.

Можливо, вам доводилось спостерігати за людьми, що виїхали з України та тривалий час не були на батьківщині. Вони, як правило, змінюються та стають схожими до громадян тієї країни, в якій перебувають. Однією з причин таких змін є інша мова.
Отже, хочеш виглядати гарно – розмовляй грамотно. Нехай українська вишивка буде не лише на модному світшоті чи сорочці, але й у ваших серцях!